9 Mart 2018 Cuma

DATÇA CEM EVİ'NDE 8 MART KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ YAPILDIHacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Cemevi’nin “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” Etkinliği 8 Mart 2018 Perşembe günü  saat 17.30’da Datça  Cem Evi’nde yapıldı.

Başkan Murat YILDIRIM’ın konuşmasıyla başlayan program, Cem Evi üyesi Nilgün Hanım’ın konuşmasıyla devam etti. Güneydoğulu bir kadın olarak kadınların yaşadıkları zorluklardan bahseden, örnekler veren Nilgün hanım, Türkiye’de kadın olmanın zorluklarından bahsetti.

Aşık Dursun ALABIYIK’ın iki şiirinin de seslendirildiği programda Şube Denetleme Kurulu Başkanı Zübeyit ÇELİK de günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yaptı. İnanç önderi Nihat YOLERİ, getirilen lokmaların duasını yaptı, lokmalar paylaşılırken Aşık Dursun ALABIYIK ve Ali Ekber TAŞDELEN’in deyişleriyle devam etti. Datça'lı canların getirdikleri lokmalar paylaşılarak etkinlik sona erdi.

FOTO GALERİ:
Yorum Gönder

DATÇA'DA MARAŞ KATLİAMI 40. YILI ANMA PROGRAMI YAPILDI.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Datça Şubesi Cemevi ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Datça şubesinin ortaklaşa gerçekleştirdiği “MAR...